Kalemliğe Kılıf Yaptım! / I made a cover for my pencil box!

Merhaba,
Hepimizin evinde çok uzun zamandır kullandığımız için görünümünde sıkıldığımız bazı eşyalar vardır. Bunları ne atmaya kıyarız ne de kullanmak isteriz. Bu durumda yapılacak en güzel şey, bunları nasıl değerlendirebilirim, nasıl değiştirip tekrar kullanabilirim olmalı. İşte ben de bugün size uzun zamandır kullandığım ama artık onun için değişim vakti gelen kalemliğimin görünüşünü kendim diktiğim bir kılıfla değiştirdim.
Kalemlik Kılıfı / Pencil Box Cover
Nasıl Yaptım? Öncelikle iki tane kumaş seçtim ve kalemliğimin ölçülerine göre kumaşları kestim. Her kalemliğe göre değişeceği için ölçü vermiyorum. Sonra kestiğim kumaşları birbirine ekledim. Sonra da kumaşlarımın kısa kenarlarını birleştirdim. İşte yapımı kolay kılıfımız hazır. Burdaki önemli nokta dış tarafına gelecek kumaşla iç tarafına gelecek kumaş birleştirme ölçüleri farklı, ona göre dikiş işlemini gerçekleştirirseniz iç kısmında pot oluşmaz.
Kalemlik Kılıfı / Pencil Box Cover
En son süsleme kısmı size kalmış benim gibi sade bir fiyonk da yapabilirsiniz, daha süslü bir şeyde.
Görüşmek üzere,
Buşra
 

IMG_4153

 
Hi,
 
Have you some stuff that you have used for a long time and you get bored to use them? You should ask yourself how you change it or how you use them differently at such times. Today I changed my pencil box that I got bored. I sewed a fabric cover for my pencil box and now it has new appearance.
 
How did I make? I selected two different fabric and cut them according to pencil box’ size. I don’t give cutting size because it differs from box to box.  I added two pieces with each other and then added each fabric’s small tips. Now the cover is ready!
 
Finally you can embellish different things with the new pencil box.
 
See you again,
 
Buşra

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s