Kumaşla Defter Kaplama / Notebook covering with Fabric

 Merhaba,
Yine geldik bir cumaya daha. Yorucu bir hafta geçirenler için dinleme vakti, hafta sonu çalışmak zorunda olanlara ise kolay gelsin 🙂  Dün karar vermiştim defter kaplamaya ama dün vaktim olmadığı için sabah erken kalktım ve başladım çalışmaya. Geçen sene aldığım ama sonra bir şekilde kullanamadığım(ya da renginden dolayı kullanmak istemediğim :)) bir defterimi kumaşla kapladım. Eminim sizin elinizde de böyle bir köşede duran defterler vardır. Kumaşla kaplama yöntemi bence bir yerlerden eşantiyon olarak verilen defterler için ideal. Belki bir günde öyle bir şey denerim.
Kumaşla Defter Kaplama / Notebook covering with Fabric
Ben hareketli olması için iki parça kumaş kullandım. Bunun yanı sıra tabi ki dikiş makinem ve silikon tabancam hazırda bulundu yanımda. İlk önce kumaşları defterimin ölçülerine göre kestim. Yapıştırma payı ve dikiş payı olarak her kenardan 2 cm bıraktım. Daha sonra iki kumaşı birbirine ekledim dikiş makine yardımıyla. Sonra sıra geldi hazırladığımız kılıfı deftere kaplamaya.
Kalemlik Kılıfı / Pencil Box Cover Kumaşla Defter Kaplama / Notebook covering with Fabric
Kenarları kıvırıp içine yapıştırdıktan sonra defter kapaklarının iç kısımlarına yapıştırdığımız kumaş kısımları öretecek şekilde renkli karton yapıştırdım. En sonunda da defterin daha estetik durması için kumaşların eklediği noktadan bir kurdele geçirdim. Bu bir dantel veya biye de olabilirdi.
Kumaşla Defter Kaplama / Notebook covering with Fabric
İşte defterimiz hazır, artık onu severek kullanabilirim. Hepinize İyi hafta sonları,
Buşra
Kumaşla Defter Kaplama / Notebook covering with Fabric

Hi,
 
The weekend is coming. It’s time to rest for who passed tough week and I wish more power to who must work on weekend :). Yesterday I decide to cover my notebook that I haven’t used since I bought it (or I wouldn’t like to use it :)). Today I got up early and began to work. Covering notebooks with fabrics is an easy method and ıt is useful for sample notebooks.
 
Let’s see makings steps. I used two different fabrics. My sewing machine and silicone gone were present near me. Firstly, I cut two fabrics according to the size of my notebook. I left margins from each side of two pieces of fabrics as 2cm for glue and sewing. Then I added two pieces with each other and I covered my notebook with a piece that I sewed.
  Kumaşla Defter Kaplama / Notebook covering with Fabric
After curling up each side of the notebook, I glued two pieces of cardboard inside the notebook’s covers to hide curling. Finally, I glued a ribbon on the juncture. You can use another thing that is present at home.
 
Kumaşla Defter Kaplama / Notebook covering with Fabric
The notebook is ready, now I can use fondly. I wish all of you have a good weekend,
Buşra

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s