Midye kabuklarında Çerçeve / Seashell Frame

Merhaba,

Dönüş için gün sayarken sizinle Viyana’dan son bir kendin yap projesi paylaşmak istedim. Bu projeyi de daha önce yapmıştım, paylaşması bu güne kısmetmiş. Yaz geldi, deniz sezonu açıldı o yüzden midyeli, marina temalı, deniz temalı projelerin zamanı geldi :). Yazın sahil kenarında denize gittiğinizde midye ve taş toplamayı sakın ihmal etmeyin. Onlardan öyle güzel şeyler ortaya çıkarabilirsiniz ki.

Midye kabuklarında Çerçeve / Seashell Frame

Ben denizi ve deniz temalı eşyaları çok seviyorum. Odamın bir tarafına bu eşyalarım için bir köşe yapmıştım. Gelmeden önce onların yanına midyelerden yaptığım çerçeveyi de ekledim. Bu çerçeveyi çoğu yerde görebilirsiniz ama önemli olan ona kendinizden bir şeyler katmak farklı materyallerle belki farklı renklerle.

Midye kabuklarında Çerçeve / Seashell Frame

Ben çerçevemin alt fonunda açık gökyüzü mavisi fon karton kullandım. Bu fon kartonu mukavvanın üstüne aynı ölçülerde yapıştırdım. Çerçeve ölçüsü vermiyorum çünkü herkes elindeki fotoğrafa göre yapabilir kendi çerçevesini. Mukavvanın üstüne mavi fon karton kullanmamın sebebi midyeleri yerleştirdiğimde kalan boşluklardan bu güzel mavi rengin gözükmesi. Sonrada kartonun üstüne midyeleri boşluk bırakmaktan kaçınarak yapıştırıyoruz. Kuvvetli yapıştırıcı kullanmanızı öneriyorum çünkü sıcak silikon hacminden dolayı midyenin biraz daha yukarda kalmasına sebep oluyor ve bu da güzel bir görüntü oluşturmuyor. Benim bir de elimde küçük bir denizyıldızı vardı. Onu da bir köşeye yapıştırdım.

Midye kabuklarında Çerçeve / Seashell Frame

Siz de benim gibi evinizdeki eşyaların yanına aynı temalarda dekoratif ürünler yapabilirsiniz. Deniz teması için bir öneri benden. Özellikle yazlıklarda çok uyumlu bir dekorasyon sağlayacağını düşünüyorum.

Tekrar görüşmek üzere,

Buşra


Hi,

I would like to share a summer DIY project with you before I leave from Vienna. I have four days left. I also made this Project before, but it’s time to share. The summer came, the sea season has already started so now it’s time to make projects with sea and marine themes :). When you go to a beach, please don’t forget to collect some shells and stones.

I like the sea and also things with marine themes. I made a corner with marine themes in my room. Before I came to Vienna, I added this frame with shells to them. You can face with this frame everywhere, but it’s important to be creative and to differentiate.

Midye kabuklarında Çerçeve / Seashell Frame

I used light blue carton in the background of this frame. I attached this carton onto the cardboard in the same size. I don’t give the size of the frame because you can cut the cardboard in proportion to your photo. The reason for that I attached the carton onto the cardboard because this blue color is seen from the space among shells. Then, you can glue shells on the carton but please use strong glue instead of silicone. Lastly, I had a small sea star so I glued it in the corner of the frame. You can use different materials.

The suggestion for marine theme is from me. I expect you what you make in this theme.

See you again,

Busra

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s