Kumaşla Kalemlik Yenileme / Upcycling Pen Holder with Fabric

Merhabalar,

Bir süredir evdeki yenilemelerden güncelleme vermemiştim. Bugün sizlerle son yenilediğim eşyayı paylaşmak istiyorum; bir kalemlik.

Bu yeşil kalemliği küçükken çok severek kullanmıştım ancak bir süredir yeşil rengi beni inanılmaz rahatsız ediyordu. O nedenle bu kalemliği de yenilemek istedim.

Öncelikle bir amerikan bezi kumaş aldım ve sonrasında bu kumaşa siyah kumaş kalemiyle yıldız baskı yaptım. Kumaşı hazırladıktan sonra önce kalemliğin üzerindeki yeşil kaplamasını söktüm. Yukarıda görebileceğiniz gibi mukavva elimde kaldıktan sonra da kaplamaya başladım. 

Kaplama için önce kumaşı kalemliğime uygun boyutlarda silindir şeklinde diktim. Altını kapatmak için de elimdeki mukavvadan bir yuvarlak kestim ve onu da amerikan bezi ile kaplayıp kalemliğin altına sıcak silikon ile yapıştırdım. Ve yeni kalemliğimiz hazır 🙂

Hızlandırılmış yapım videosunu da aşağıda bulabilirsiniz.

Umarım size ilham olur,

Sevgiyle,

Buşra


Hello,

I haven’t given updates about upcycling projects from home in a while. Today I want to share with you the last item I upcycled; a pencil holder.

I used this green pencil holder very fondly when I was little, but its green color has been bothering me unbelievably for a while. That’s why I wanted to upcycle this pencil holder.

First of all, I bought an cotton cloth and then I made a star print on this fabric with a black fabric pen. After preparing the fabric, I first removed the green coating on the pencil holder. As you can see above, I started coating after the cardboard was left in my hand.

For coating, I first sewed the fabric as cylinders in sizes suitable for my pencil holder. To cover the bottom of the pencil holder, I cut a circle from the cardboard and covered it with an cotton cloth and glued it under the pen holder with hot silicone. And our new pen holder is ready 🙂

You can also find the accelerated production video below.

I hope it inspires you,

With love,

Busra

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s