Çerçeve Yenileme / Upcycling Old Photo Frame

Merhabalar,

Umarım hepiniz sağlıklısınız ve herkesin keyfi yerindedir. Geçtiğimiz İlkbahar Karantinası’nda yaptığım DIY projelerini hala paylaşmayı bitiremedim 🙂 Yeni bir karantina dönemi de çok yakında görünüyor, yakın zamanda yine bolca DIY projeleri biriktirmeye devam edeceğiz tahmin ettiğimiz gibi olursa.

Ben bugün sizinle yine o günlerde yaptığım bir yenileme projesi paylaşmak istiyorum. Bildiğiniz gibi evde yenilenmedik bir şey bırakmamıştık. Bu eski çerçeve de nasibini aldı 🙂

Siyah olan bu çerçeveyi ben biraz daha renklendirmek istedim. Bunun için öncelikle çerçeveyi tamamen beyaza boyadım. Bu tarz yenileme projelerinde bildiğiniz gibi en az 2 kat gerekirse 3 kat boya yapmak iyi oluyor. Ben de 2 kat boyadım.

Sonrasında üzerine de rastgele renkli boyalarla çiçekler yaptım. Bir de fotoğraf çerçevesinin içerisinde daha küçük resimleri koymak için bir karton vardı, bunu da ben yine çiçeklerimin renkleriyle uyumlu olacak şekilde turuncu kartondan tekrar yaptım.

Umarım size de ilham olmuştur,

Sevgiyle,

Buşra


Hello,

I hope you are doing well and everything is ok. I still haven’t finished sharing the DIY projects I did in the last Spring Quarantine 🙂 A new quarantine period is also coming soon, I guess. We will continue to collect many DIY projects in the near future, if the quarantine period comes.

Today I want to share with you an upcycling project I did in those days. As you know, we did not leave anything upcycled at home. This old frame also got its share 🙂

I wanted to colorize this black frame a little more. For this, I first painted the frame completely white. As you know, in such upcycling projects, it is good to paint at least 2 coats, if necessary 3 coats. I also painted 2 coats.

Then I made flowers with randomly colored pastel paints on it. There was also a cardboard inside the photo frame to put smaller pictures, and I made it again from orange cardboard to match the colors of my flowers.

I hope it inspired you too,

With love,

Busra

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s