Shining Ideas / 10 Çivi Sanatı Örneği – 10 String Art Patterns

Merhabalar,

Uzun süredir Shining Ideas konseptinde bir yazı gelmiyordu. Bu hafta bir değişiklik olsun, hem de yeni fikirlerle sizi buluşturmak istedim. Bu hafta bilmeyenler ve öğrenmek isteyenler için Çivi Sanatı’nı yani String Art’ı anlatmak istiyorum.

String Art; kısaca bir tahta bloğun üzerine bir modele göre çivilerin yerleştirilip çivilerin üzerinden ipler geçirilerek yapılıyor. Çivi çakılması sırasında biraz güç gerektiriyor, bir de ipleri dolarken de zaman aldığı için biraz sabır istiyor. Özellikle çivilerin çakılması sırasında hiçbir çivinin yamuk olmaması ve çivilerin arasında bıraktığınız boşlukların eşit olması önemli bir nokta. Çivi çakmak için çekiç kullanabileceğiniz gibi daha kolay yapabilmek için çivi çakma tabancası da kullanabilirsiniz.

Aynı zamanda ipleri çivilerden geçirirken dengeli bir şekilde yerleştirmeye ve kalan boşlukların dengeli olmasına da çok dikkat etmek gerekiyor. İp olarak ise kalın bir görünüm istiyorsanız makrome iplerini, ince bir görünüm için ise nakış iplerini kullanabilirsiniz.

Ben 2017 yılında String Art’ı öğrenmek için bir workshop’a katılmıştım. Aşağıda görsellerini görebilirsiniz. Bu sanatın detaylarını bu workshop’ta öğrenmiştim. Ayrıca size ilham olması için de aşağıda 10 tane farklı String Art örneği paylaşmak istiyorum.

Umarım size de ilham olurlar.

Sevgiyle,

Buşra


Hello,

For a long time, there was no post in the concept of Shining Ideas. This week, I wanted to make a change and to bring you together with new ideas. This week, I would like to explain String Art, for those who do not know and want to learn.

String Art; in short, nails are placed on a wooden block according to a pattern and threads are passed over the nails. It requires a little bit of hand power when driving nails, and it also takes a little patience while the threads are filling. It is an important point that no nails are crooked and the gaps you leave between the nails are equal, especially when driving the nails. You can use a hammer to drive nails, or you can use a nail gun to make it easier.

At the same time, while passing the threads through the nails, it is necessary to pay attention to the balanced positioning and the balance of the remaining spaces. As a thread, you can use macrame threads if you want a thick look, and embroidery floss.

I attended a workshop in 2017 to learn String Art. You can see the images below. I learned the details of this art in this workshop. I would also like to share 10 different String Art examples below to inspire you.

I hope they will inspre you, too.

With love,

Busra

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s