Kalemliğini Kendin Yenile!/ DIY Makeover of Pen Holder

Merhabalar,

Bugün sizlerle bir yenileme projesi paylaşmak istiyorum. Karantina başladığından beri evde yenilecek, boyanacak bir şey bırakmadım 🙂 Masamda duran kalemlik uzun zamandır görüntüsüyle beni rahatsız ediyordu, bu yüzden ona yeni bir görünüm kazandırmak istedim.

Bu projede ben ArtDeco boyalarını kullandım. ArtDeco’nun güzel bir pastel serisi var, birçok boyamamı bir pastel sever olarak bu boyalarla yapıyorum.

Öncelikle kalemliğin etrafını tamamen beyazla boyadım. Eğer koyu renk bir şeyi boyamak istiyorsanız boyanın kapatıcılığı önemli. Her boyada verim alamazsınız, bu nedenle boya satın alırken yorumlarını okumanızı tavsiye ederim.

Sonrada üzerine pastel rengi boyalarla puantiye görünümü verdim. Puantiyeleri ben fırça ile yaptım ama isterseniz arkasında silgi olan bir kurşun kalem kullanarak da düzgün puantiyeler yapabilirsiniz.

Benim bu projede ilk defa kulandığım ve çok sevdiğim ise mat vernik. Bu eğer verniğin parlak görünümünü sevmiyorsanız, mat verniği kesinlikle tavsiye ederim.

Umarım size ilham olur,

Sevgiyle,

Buşra


Hello,

Today, I would like to share with you a makeover Project. Since the quarantine days have started, nothing to be painted or renewed left in the house 🙂 The pencil holder on my desk had been bothering me for a long time, so I wanted to give it a new look.

In this project, I used ArtDeco paints. ArtDeco has a nice pastel series, I made many of my projects with these paints as a pastel lover.

First of all, I painted all around the pencil case in white. If you want to paint something with dark colors, the coverage of the paint is important. You can not get efficiency about the coverage in every paint, so I recommend you read the reviews when buying paint.

Later, I gave a polka dot look with pastel paints on it. I made the polka dots with a brush, but you can also make smooth polka dots using a pencil with an eraser on the back if you want.

Mat varnish is the first time I used this project and I love it. This is if you do not like the glossy appearance of the varnish, I would definitely recommend the mat varnish.

I hope it will inspire you,

With love,

Busra

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s