Punch Nakışına nasıl başladım? / How did I begin Punch Needle?

Merhabalar,

Herkese iyi hafta sonları! Bugün size Punch Nakışına nasıl başladığımı anlatmak istiyorum. Punch Nakışı son zamanlarda çok popüler oldu. Benim de görüntüsüyle ilgimi çok çekmişti geçtiğimiz yılın sonlarına doğru ve denemek istedim.

Ben genelde yeni bir hobiye başlayacağım zaman hazır satılan hobi kitleriyle başlamayı tercih ediyorum. Böylece gerekli aletleri de yapılacak modelle beraber edinmiş oluyorum. Punch Nakışı için de internette birçok sitede bu tarz kitler bulabilirsiniz. Genelde fiyatları içindeki malzemelere göre 70-110 TL arası değişiyor.

Ben de 100 TLye içinde punch aleti, kasnak, ip ve model olan bir kit alıp yapmaya başladım. Bu şekilde kit almak istemiyorsanız, ayrı ayrı da hobi sitelerinden bu malzemeleri alabilirsiniz. Genelde fotoğrafta gördüğünüz punch seti satılıyor. Ben de şimdiye kadar bu aleti kullanarak nakışları yaptım ve gayet memnunum. Ancak internet sitelerinde tahta olanlar gibi başka punch iğneleri de mevcut.

İp olarak ben koton ipleri tercih ediyorum. Satın aldığım kitin içerisinde de bu iplerden vardı. Punch nakışı ipi olarak satılan simli ipleri de tercih edebilirsiniz ama ben koton iplerle yapılan nakışları daha çok seviyorum.

Son olarak model bulmak konusundaki adresim tabii ki Pinterest 🙂

Punch nakışı bence diğer nakışlara göre işlemesi çok kolay, çok kısa sürede ve kolayca güzel işlemeler çıkarabiliyorsunuz. O yüzden şimdiye kadar başlamadıysanız, kesinlikle başlamanızı öneririm.

Sevgiyle,

Buşra


Hello,

Happy Weekend to all! I would like to tell you about how I began to make Punch Needle. Punch Needle has been very popular lately. I liked this needle and I wanted to try it.

When I start a new hobby in general, I prefer to start with ready-made hobby kits. Thus, I get the necessary tools with the model to be made. For Punch Needle, you can find such kits on many websites. Generally, prices vary between 70-110 TL according to the materials in it.

I also bought a kit that includes a punch needle, hoop, yarns, and model within 100 TL. If you do not want to buy kits, you can purchase these materials separately from hobby websites. Usually, the punch needle set you see in the photo is sold. So far, I have made many projects using this set and I am very pleased. However, there are other punch needles on the websites, like wooden ones.

I prefer cotton yarns. There was also this kind of yarns in the kit I bought. You can also choose silvery threads sold as punch needle threads, but I like embroideries made with cotton yarns more.

Finally, my address to find a model is of course Pinterest 🙂

Punch needle is very easy to make compared to other embroideries, you can easily make beautiful embroideries in a very short time. So, if you haven’t started so far, I strongly suggest you start.

With love,

Busra

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s