Alışveriş Çantası Yaptım! / I made Shopping Bag!

Merhabalar,

Herkese iyi bir hafta sonu diliyorum. Bugün sizinle alışverişte kullanabileceğiniz el yapımı bir çanta örneği paylaşmak istiyorum. Uzun süredir alışverişte kullanmak üzere daha büyük bir çanta yapmak istiyordum. Çok severek aldığım tilkili kumaşımdan böyle bir çanta yapmaya karar verdim.

Pinterest’te birçok örnek bulabilirsiniz, ben buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz linkten yararlanarak modelimi oluşturdum ve çantamı yaptım.

İhtiyacınız; ön yüzü için 40×50 cm ölçülerinde iki parça ana kumaş, astar için 40×50 cm ölçülerinde iki parça kumaş ve askıları için 12×50 cm iki parça kumaş.

Öncelikle şekilde gördüğünüz gibi 12×50 cmlik kestiğim kumaşları içe doğru iki kere katlayıp dikerek askıları oluşturdum.

Ben Pinterest’te gördüğüm projeye ek olarak çantanın içine bir de cep eklemek istedim. Parçaları birleştirmeden Ana kumaşımdan bir parça keserek önce hazırladığım cebi astar kumaşa sabitledim. Sonrasında askıları ana kumaş ve astarın tam ortasına gelecek şekilde sabitleyip diktim. Son olarak etrafını da dikerek çantamı tamamladım. Kısa sürede alışveriş çantamız hazır 🙂

Sevgiyle,

Buşra


Hello,

Happy weekend to all! Today I would like to share a DIY shopping bag with you. I wanted to make a large shopping bag for a long time. I decided to make such a bag from my fabric with cute foxes.

You can find many examples on Pinterest for a shopping bag. I created my model using this link you can reach by clicking here and made my bag.

You need 40×50 cm two pieces for the front side, 40×50 cm two pieces for the lining, and 12×50 cm two pieces for the straps.

First of all, as you can see in the picture, I created the hangers by folding and sewing the 12×50 cm fabrics.

In addition to the project I saw on Pinterest, I wanted to add a pocket to the bag. I cut a piece from my main fabric and placed the pocket I prepared for the lining fabric. Then I placed the hangers in the middle of the main fabric and lining and sewed them. Finally, I completed my bag by sewing it around. Our shopping bag is ready in a short time 🙂

With love,

Busra

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s