Kıyafetlerini Dönüştür! – Mutfak Önlüğü Yapımı / Upcycle Your Clothes! – DIY Apron

Merhabalar,

Öncelikle herkese iyi pazarlar! Bugün sizinle eski bir kıyafetimi nasıl dönüştürdüm bunu paylaşmak istiyorum. Sizin de mutlaka gardıroplarınızda giymediğiniz ama atmaya da kıyamadığınız kıyafetleriniz vardır. Peki şimdi onları tekrar kullanabileceğiniz bir hale dönüştürmeye ne dersiniz?

Benim elimdeki kıyafet, bir bahçıvan tulumdu. Öncelikle tulumun ön ve arkasını birbirinden ayırdım. Sonrasında birbirinden ayrı duran bacak kısmını dikiş makinesiyle dikerek birleştirdim. Tulum askılarını kendi boyuma göre ayarlayarak boyun askısı oluşturdum. Bu şekilde önlüğün ön kısmını tamamlamış oldum.

Önlüğün arkasında kullanmak için ben kırmızı pötikareli bir kumaş seçtim. Bu kumaşı tulumdan hazırlamış olduğum ön kısma göre kestim ve bu iki parçayı birleştirdim.

Sonrasında yine aynı kırmızı pötikareli kumaştan önlüğün kemerini yaptım. Kemeri 12 cm kumaşları 3 cmlik olacak şekilde katlayarak oluşturdum. Kemeri hazırladıktan sonra önlüğe yine dikiş makinesi yardımıyla sabitledim.

Son olarak önlüğün önüne keçeden kırmızı bir kalp ekledim ve tulumum yeni haliyle bir mutfak önlüğü olarak hazır!

Umarım size de kıyafetlerinizi dönüştürme de ilham olur 🙂

Sevgiyle,

Buşra


Hello,

Happy Sundays to all! Today, I would like to share how I upcycled an old clothe with you. You also have clothes that you do not wear in your wardrobes, but that you can not throw at them. So how about turning them into a reusable one now?


The clothe I had was a shortall.  First of all, I separated the front and back of the overalls. Then, I bonded the leg part that stands apart from each other by sewing. I created a neck tie by adjusting the shortall’s straps according to my own size. In this way, I completed the front part of the apron.

I chose a red gingham fabric for the back side of apron. I cut this fabric according to the size of the front I prepared from the shortall and placed these two pieces together by sewing.

Then, I made the back tie of the apron made of the same red gingham fabric. I created the back tie by folding 12 cm of fabrics into 3 cm. After preparing the back tie, I placed it on the apron with the help of a sewing machine.

Finally, I added a red felt heart to the apron, and my shortall is ready as a kitchen apron in its new form!

I hope you will also be inspired to transform your clothes 🙂

With love,

Buşra

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s