Bozuk Para Çantası Yapımı / Sewing Coin Purse

Bozuk para çantası (8)

Merhabalar,

Öncelikle başta kendi annem olmak üzere tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyorum! Bugünlerde aramızdaki mesafeler fazla olabilir ama hissettiğimiz sevgi bizi birbirimize bağlıyor.

Bugün sizinle bozuk para çantası yapımını paylaşmak istiyorum. Bu metal çanta tokaları öpücük toka olarak geçiyor. Daha önce bir Eminönü alışverişinde alıp kenara bir gün yaparım diye koymuştum.

Bozuk para çantası (9)

Bu metal tokayla küçük çanta yapmak için pinterest’te bir model buldum. Linkini buraya bırakıyorum.

Öncelikle kullanacağım malzemeleri hazırladım. Bir ana kumaş, bir astar kumaşı ve bir öpücük metal toka bu çanta için yeterli. Bulduğum örnek modelin ölçülerini kendi metal tokama göre değiştirdim. Modeldeki toka 8 cm’di, benimki 6 cm. O nedenle modeli 2 cm küçültüm. Sonrasında iki kumaşımdan da bu ölçülere göre iki tane kestim ve kumaşları birleştirmeye başladım.

Alt kısmını diktikten sonra üst kısımlarını da içe katlayarak kumaşlarımızı metal tokayla birleştirmeye hazır hale getiyoruz. Bu noktada el dikişi kullanarak ikisini birleştiriyoruz ve çantamız kullanıma hazır!

Bozuk para veya kulaklık gibi küçük parçaları taşıyabileceğiniz bu metal tokalı çantanın yapımı el dikişi de olduğu için biraz oyalayıcı. Ama sonuçta ortaya çıkan şey emeğinize değiyor J

Bozuk para çantası (5)

Sevgiyle,

Buşra


Bozuk para çantası (13)

Hello,

First of all, I congratulate the Mother’s Day of all our mothers, especially my mother! Nowadays, there may be a lot of distances between us but the love we feel connects us.

Today, I would like to share the coin purse with kiss clasp with you. I found a pattern from Pinterest. I put the link here.

Bozuk para çantası (2)

Firstly, I prepared the materials. One main fabric, one lining fabric, and one metal kiss clasp are enough for this purse. I changed the size of the pattern I found from Pinterest according to my metal kiss clasp. The clasp in the pattern was 8 cm and mine is 6 cm. Therefore, I made the pattern smaller by 2 cm. Then, I cut two pieces from each two fabric according to the pattern I made and started to sew.

After sewing the bottom of fabric, I folded the top inside and got ready to combine the body of the purse with a metal kiss clasp. In that point, I combined the two by using hand stitching and our bag is ready for use!

This metal buckled bag, which you can carry small items such as coins or headphones, takes time because of hand stitching. But the final is worth your effort.

With love,

Busra

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s