Elişi Malzemeleri Alışverişi 1 / Craft Supplies Shopping 1 (Eminönü)

Merhaba,

Bu hafta İstanbul’da hava çok güzeldi. Ancak cuma günü okuldan sonra yakalayabildiğim boş vaktimi de dışarıda değerlendirmek istedim. Ve ne zamandır gitmek isteyip de zaman bulamadığım Eminönü’ne alışveriş için gittim. En son Viyana’ya gitmeden önce gitmiştim. Geldikten sonra da vakit bulamadığım için internetten yapıyordum alışverişimi.

IMG_8907

Yılbaşı dekoru için aklımda bir kaç proje var. Biraz onlar için yaptım alışverişimi. Onun dışında ihtiyacım olan bir kaç bir şey daha aldım. Genel olarak gittiğim bir kaç yer var. Mesela takı tasarım malzemeleri için Marpuçcular Han’a giderim genelde. Marpuçcular Han’ın sokağında da akseuarcılar var genelde. Oralardan da diğer aksesuar ihtiyaçlarımı tamamlıyorum. Belki bir dahaki sefere ayrıntılı bir neyi nereden alıyorum yazısı yazabilirim.

IMG_8909

Şimdi size aldıklarımı göstermek istiyorum. Poplin kumaşlar, parça keçeler, iki tane pamuk dantel şerit, nakış iplikleri ve gümüş renkli kalın bir ip aldım. Bu yıldızlı kumaşları yeni gördüm ve üç renginden hemen aldım. Genelde bu kumaş türünde Eminönü’nde çok farklı desenler bulamıyorsunuz maalesef. Ben de göründe hemen kaptım.

IMG_8905

Parça keçeleri de bir tuhafiyeden aldım. Ben keçeyle çok fazla şey yapmadığım için bu şekilde ucuza mal edip farklı renkler alabiliyorum.

Sorularınız varsa bana yazabilirsiniz. Sevgiyle,

Buşra

IMG_8908

Hi,

Today I would like to share my craft shopping with you. Yesterday, I had time after the class and I went to shopping for my winter craft projects. I generally do shopping online for craft suppliers.

I bought fabric pieces with star pattern and one fabric piece with owl pattern. Then different color pieces of felt, metal figures, embroidery yarns with different colors, cotton mechlin laces and one silver thread.

IMG_8906

If you have a question, please write me. With love,

Buşra

Elişi Malzemeleri Alışverişi / Craft Supplies Shopping

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s