Scrapbook Yaptım! / I made a Scrapbook!

Merhaba,

Bir süredir bir scrapbook üzerinde çalışıyordum. Geçen hafta sonu tatili fırsat bilip bitirdim. Beni uzun zamandır takip edenler bilir Şubat ayında Viyana’ya Erasmus’a gitmiştim. Orada bulunduğum sürece elime geçen her şeyi saklamıştım. Tren, konser, müze biletleri, kartlar, küçük notlar vs. döndükten sonra bunlarla scrapbook yapmaya karar verdim. Şimdi size scrapbook’u yaparken neler kullandığımdan, neler yaptığımdan bahsetmek istiyorum.

Scrapbook’u oluşturmak için elimde her şey vardı, fotoğraflar dışında. Orada hatırlamak istediğim anların ve yerlerin fotoğraflarını da eklemek istedim. Bu fotoğrafları da sosyopix.com dan yaptırdım. Polaroid ölçülerinde yaptırdığım fotoğraflar scrapbook’a ayrı bir görsellik ve yaşanmışlık kattı. Scrapbook’un sayfalarını da farklı renklerdeki fon kartonlarından hazırladım. Böylece her sayfa kendi rengiyle baka bir tema yarattı.

Kullanılacak ana ürünlerden sonra bir scrapbook’u scrapbook yapan şey aslında süsleme sırasında kullandığımız yan ürünler. Bu konuda ise sınır size kalmış. İstediğiniz her şeyi kullanabilirsiniz. Benim neler kullandığıma gelince, ben renkli bantlar, stickerler, kurdeleler, renkli kartonlar kullandım. Yapıştırıcı olarak da benim kağıt işlerinde favorim olan stick uhu kullandım.

Yorumlarınızı bekliyorum. Sevgiyle, 🙂

Buşra


Hi,

I have worked on a scrapbook recently. I have already finished it last weekend. As you know, I went to Vienna for Erasmus in February. I collected everything during I stayed there like train, exhibition, concert tickets, cards, little notes etc. When I was back home, I decided to make a scrapbook with them. Now I would like to share with you what I did and what I used during making process.

I had everything necessary for a scrapbook except for photos. I had done my photos like Polaroid photos. I prepared papers of the scrapbook with colorful cardboards. Thus, each paper created its own theme through its color. After main things, decoration things are so important for scrapbooks. You can use everything for scrapbook decoration. I used stickers, washi tapes, ribbons, and colorful cardboards for mine. I used stick glue as an adhesive.

I wait for your comments. With Love :).

Busra

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s