Teraryum Atölyesi / Terrarium Workshop

Merhaba,

Geçen hafta Terrarium House’un yaptığı teraryum workshop’undaydım. Bir türlü zaman bulup deneyimlerimi sizlerle paylaşamamıştım. Bildiğiniz gibi teraryum bu aralar çok moda. Benim de aslında toprağa çiçeğe çok ilgim olmasa da teraryum tasarımları ilgimi çektiği için bu workshop’a katılmak istedim. İyi ki de katılmışım. Toprakla, canlı çiçeklerle uğraşmak ve değişik bilgiler edinmek çok güzeldi.

IMG_8593

IMG_8604

IMG_8611

Workshop’ta bize bir teraryum yapılırken neler yapılmalı, neler yapılmamalı, doğru bilinen yanlışlardan bahsedildi ve sonra hep birlikte kendi teraryumlarımızı yaptık. Biz büyükçe bir kavanoz kullandık. Hepimiz kendi tasarımlarımızı yaptık. Ben tropik çiçekler, biraz yosun, çakıl taşları ve minnak bir figür kullandım. Çok fazla bilgi vermek istemiyorum çünkü hem bu konuda çok bilgim olduğu için yanlış bilgiler vermemek adına hem de ilginizi çekerse bu işi bilen kişilerden öğrenmeniz için.

IMG_8716

IMG_8714

Kısacası teraryum yapmak çok eğlenceli bir işmiş. Özellikle toprakla uğraşmayı sevenlere ve küçük dünyalar inşa eden maket yapanlara şiddetle tavsiye ederim :).

Sevgiyle,

Buşra

IMG_8697

Hi,

I was in terrarium workshop last weekend. I didn’t have time to share my experience about this workshop. As you know, terrarium has been trendy recently. In fact, I am not a green thumb person but I am interested in terrarium designs so I wanted to attend this workshop. It was pleasure to spend time with flowers and learn new things.

IMG_8726IMG_8719

We learned how to make terrarium, the key parts and mistakes about terrarium. Then we designed and made our own terrarium. We used big jar. I designed my terrarium with tropic flowers, moss, pebbles, and a tiny figure. I don’t give you much information about making stages because I don’t want to misinform you.

To sum up, I strongly recommend you to make terrarium. It is entertaining and the results is decorative.

With love,

Busra

IMG_8710

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s