ilk Scrapbook’um / My first Scrapbook

IMG_8526

Merhaba,

Umarım keyifler yerindedir. Bugün sizinle yine biraz Scrapbook hakkında konuşmak ve aslında küçükken yaptığım ilk Scrapbook’u anlatmak istiyorum. Tabii o zamanlar ismine Scrapbook demiyorduk ama 2008 yılında ortaokuldayken kendi fotoğraf albümümüzü yapmıştık.  O kadar amatör bir çalışmaymış ki şimdi fark ediyorum fakat bir scrapbook yaparken kullanılan temel teknikleri uygulamışız.

IMG_8584

Renkli kartonlar ve kapağı içinde mukavva ve ciltleme kağıtları kullanmıştık. Bu ciltleme kağıtları bizim kırtasiyemizde bu iki kötü rengin dışında başka bir renk satılmıyordu o yüzden :). Şimdi bu kağıtlardan satılıyor mu, satılmıyor mu bilmiyorum ama çok güzel ve sağlam ciltleme yapılabiliyordu bu kağıtlarla.

IMG_8585

Ben de bu arada Viyana’yla ilgili yaptığım Scrapbook’uma başladım. Daha kapağı var elimde ama malzemelerin tamamını toparlar toparlamaz bitireceğim ve ilk iş sizinle paylaşacağım.

IMG_8582
My Scrapbook Cover about Vienna

Sevgiyle,

Buşra


Hi,

I hope all of you are good. Today I would like to talk about Scrapbook with you and show you my first Scrapbook that I made in 2008, at school. We didn’t know the name ‘Scrapbook’ but we designed and made our own photo album. In fact, it was very amateur but we applied general Scrapbook methods into our handmade photo album.

ilk Scrapbook'um / My first Scrapbook

We used colorful cardboards and book binding papers. Unfortunately, there was any color except for these two bad colors in our stationery on those days so I was very sad about the colors of book binding papers especially blue one. However, these papers are very strong and give good results.

IMG_8526

After all, I began my Scrapbook about Vienna. I have just completed the cover page and I hope complete it next days.

IMG_8582
My Scrapbook Cover about Vienna

With love,

Busra

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s