Kağıtla Defter Kaplama / Wrapping Notebook with Paper

Merhaba,

Bayram bitti, Ekim geldi derken bu hafta okullar da açıldı. Bu senen ise benim için önemi büyük; üniversitenin son yılı, yeni bir hayatın başı. Ben hep okulu seven bir öğrenci oldum belki de bu yüzden okulun bitmesine üzülüyorum. Ama önemli olan her yaşın, hayatın her anının tadını çıkartabilmekte :).

Kağıtla defter kaplama / Notebook Covering with paper

Bugün ise ”Okula Dönüş” temasına uygun bir yazı bekliyor sizi : Defterlerin kaplama kağıtlarıyla muhteşem dönüşümü :). Bu konuya hiçbirimiz uzak değiliz eminim. Şimdi nasıldır hiç bilmiyorum ama bizim dönemimizde ve öncesinde her öğrencinin her sene okulun ilk haftası yaptığı bir şeydi kitapları rengarenk kağıtlarla kaplamak. Annemiz ya da babamızla oturur hepsini kaplar, etiketlerdik.

El yapımı Kitap Ayraçları / Handmade BookmarksEl yapımı Kitap Ayraçları / Handmade Bookmarks

Elimde siyah kapaklı küçük bir defter vardı. Çok kullanışlı olmasına rağmen siyah olması hoşuma gitmemişti. Daha önce yine aynı şekilde bir defteri kumaşla kaplamıştım ama bu sefer yeni aldığım kaplama kağıtlarını kullanarak yeni bir defter yaratmak istedim. Bu kaplama kağıtları ibeking.com da bir kitap şeklinde satılıyor ve içinde dikdörtgen şeklinde bir çok farklı desende kaplama kağıtları bulunuyor. Aralarından bir yaprak seçtim ve defterimi kapladım. Kaplama işlemi sırasında kağıdın sanki defterin orijinal kabı gibi durması için kağıdı her yerini tutkalla yüzeye yapıştırdım. En son aşamada da kurdelelerle süsledim. Bu kurdeleler benim genelde projelerimde değerlendirdiğim biriktirdiğim kıyafet askıları, takip edenler bilir :).

El yapımı Kitap Ayraçları / Handmade Bookmarks

Sonuç olarak ben defterimi artık zevkle kullanıyorum. Elimizdekileri değerlendirmeye devam 🙂

Göürşmek üzere,

Buşra


Kağıtla defter kaplama / Notebook Covering with paper

Hi,

Many schools have started at this week in Turkey and also my university has already begun. This is my senior year in the university. I have liked being a student so far so I am a little bit sad because my student years will be ended soon :).

Today I would like to share a post about Back to school which is related to this week theme: The transformation of notebooks with wrapping papers. Wrapping books or notebooks was a very popular issue at home in the beginning week of school when I was a child.

El yapımı Kitap Ayraçları / Handmade Bookmarks El yapımı Kitap Ayraçları / Handmade Bookmarks

I had a small black notebook and I didn’t like the color. You know, I wrapped a notebook with fabric before and I wanted to try to wrap it with paper at this time. Firstly, I wrapped it and while wrapping, I glued it to the surface of the notebook to be like a original cover. Finally, I decorated it with ribbon.

Now I like my notebook so Continue DIY projects 🙂

See you again,

Buşra

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s