Ojeyle Cam Boyanır mı? / Is glass painted with nail polish?

Merhaba,
 
Çok zor bir haftayı da geride bıraktık. Bizim tek istediğimiz barış ve ne yazık ki elimizden barışı ummaktan başka bir şey gelmiyor. Bu zor haftadan sonra ben de biraz kafa dağıtmak istedim ve projeyi yaptım. Kendin yap fikirlerine biraz ara vermiştim son zamanlarda. Bugün tamamen elimdeki malzemelerden yaptığım rüzgar çanını paylaşmak istiyorum. Aslında rüzgar çanı demek doğru olur mu bilmiyorum ama ben rüzgar çanı olarak kullanmayı hayal ettim sonuçta ortaya çıkan ürünü.
IMG_8086
Neler yaptım en başından başlayalım. Bu küçük cam şişeler bir markanın saç için kullanılan serum şişeleri. Kullanmaya başladıktan sonra ben bu şişeleri bir gün bir projede kullanmak üzere biriktirdim. Uzun süre araştırdım napabilirim bunlardan diye. Ama çok fazla bir şey bulamadım. Sonra bir gün ojelerle cam boyama ile ilgili bir yazıya rastladım Pinterest’te. Ondan sonra bu şişeleri nasıl kullanacağımı az çok kafamda şekillendirdim. Her zaman diyorum aynısını yapmasınız bile bir projeye başlamadan önce mutlaka biraz araştırın çünkü araştırdıklarınızdan aldığınız ilhamla daha güzel sonuçlar çıkarabilirsiniz.
IMG_8092
 
İlk önce renk renk ojelerimden boyama için seçtim. Çok küçük oldukları için çok fazla boyaya ihtiyaç yoktu zaten. Fırça izi olmaması için çok güzel bir şişe boyama tekniği vardır. Belki sizde rastlamışsınızdır o tekniğe. Şişenin içine bir miktar boya koyuyorsunuz ve başlıyorsunuz boyayı içinde dağıtmaya. Sonra ters çevirip fazla boyanın akıp gitmesi için ters çevirip kurumaya bırakıyorsunuz. Şişeniniz veya her neyse tertemiz bir şekilde boyanmış oluyor.
IMG_8089
Bende küçük şişelerimi rengarenk ojelerle bu tekniği kullanarak boyadım. Sonra elimde var olan bu beyaz küçük çiçeklerimi önlerine yerleştirdim. En sonda altın rengi iple hepsini birbirine bağladım. Sonuç gördüğünüz gibi. Ben çok sevdim, çok da güzel rüzgar çanı olur dedim. Yorumlarınızı bekliyorum.

IMG_8093

Görüşmek üzere,
 
Buşra

 IMG_8096Hi,
 
I took some time off DIY projects. Today, I would like to share a DIY Project which is a wind bell.I don’t know calling wind bell is right, but it is a wind bell for me. Also, I used all materials from home.
IMG_8087
What are the making steps? These tiny bottles are serum bottles for hair. I collected them to use them one day. I searched for interesting ideas for small bottles, but I didn’t find. I saw glass painting with nail polish on the Internet at the end. Then, I decided what I do.
IMG_8090
Firstly, I selected nail polishes with different colors. These bottles are too small so a little dye is enough. Maybe you know Martha Stewart glass painting method. Put a little dye in the glass and spread it over the whole surface. There isn’t any brush mark on the glass surface through this way.
IMG_8088
I colored my tiny bottles with this way.Then I put small white flowers to the head of bottles and I lashed all bottles with each other. This is the final. I like it and I think it as a wind bell. I am waiting for your comments.
IMG_8091
See you again,
Busra
 
 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s