Eskimiş Kıyafetleri Yeniden Kullanma / Reusing of Worn Clothes

330

Merhaba,

Umarım hayatınızda her şey yolunda gidiyordur. Çok ara veriyorum yine yazılara, baktım da 1 ay geçmiş diğer yazının üstünden. Yaz bitmeden yaz projelerimin hepsini paylaşmak istiyorum sizinle. Bugün de yine bu yaz yaptığım ve sizin de çok kolay uygulayabileceğiniz bir proje göstermek istiyorum size : Lekelenmiş veya yıpranmış kıyafetleri yeniden kullanma taktiği 🙂

IMG_7215

Fotoğraftaki bluz ablamındı ve alt kısmı sanırım deterjanlardan vs. yıpranmıştı. Ablam da ‘‘sen buna bir şey yap da ben bunu tekrar kullanıyım’’ diyerek bluzu bana getirdi :). Ben de napalım napalım diye düşündüm. Genelde ben kıyafetlerimin küçük bir bölümü lekelendiğinde veya yıprandığında zaman onu küçük bir kurdeleyle ya da figürlerle süsleyip kapatmaya çalışırım. Maalesef yıpranmış kısım tam ortada olduğu için bu taktiğim bu bluzda olmadı.

IMG_7218

Ben de bluzun alt kısmına yırtıkları kapatacak şekilde ince dantel şeritler dikmeyi düşündüm. İlk önce alt kısmından terziye biraz aldırdım. Sonra da iki sıra dantel geçtim. Bu tür şeritleri genelde havlu kenarlarında, çeyizlerde kullanıyorlar. Eminönü’nde çeşit çeşit var bilirsiniz mutlaka :).

IMG_7216

IMG_7217

Sonuç böyle.  Bence çok yakıştı. Hem bluz değişik bir tarza büründü hem de bluzu atmak zorunda kalmadık. Siz de eskimese bile kıyafetleriniz de bu işlemi deneyebilirsiniz. Özellikle dar paça jeanlerde yapılmış örneklerini Pinterest’te görmüşsünüzdür. Buraya tıklayarak da örneğe ulaşabilirsiniz.

Tekrar görüşmek üzere,

Buşra


Hi,

I hope everything is OK in your life.  I took some time off writing blog posts. I would like to share all of my summer posts before the end of summer  :). Today I share a summer project with you: Reusing ideas for stained or worn clothes.

IMG_7215

The blouse in the photo is my sister’s and  the bottom of the blouse was worn off.  My sister brought it to me to find a solution for the worn blouse. Normally, I try to cover clothes like them with a piece of ribbon or a small figure. However, I didn’t apply any figure to this because worn part was in the middle of the blouse.

IMG_7218

I thought to use mechlin lace. Firstly, a tailor cut a little from the bottom of the blouse and then I sewed two line-mechlin lace on the lower end of the blouse. Finally, I liked it :).

IMG_7216

IMG_7217

You can  apply this method to undamaged clothes as well. I would like to give you another idea from Pinterest you may see it before: covering trouser cuff with mechlin lace. Click here to reach the idea.

That’s it!. See you again.

Busra

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s