Bahar gibi Origami Yıldızlar / Origami Stars like the Spring

Merhaba,

Yine uzun bir aradan sonra karşınızdayım. Her seferinde söz veriyorum bu sefer uzatmayacağım diye ama yoğunluktan fırsat bulamıyorum şu sıralar. Dün akşam da boş bulduğum bir kaç saatte hemen aldım elime kağıtları başladım kesmeye. Daha önce bu origami yıldızları yılbaşı temalı yapmıştım. Şimdi bahar temalı versiyonuyla yeni yıldızlarım karşınızda. Küçüklü büyüklü origami yıldızlarla duvarıma bahar geldi, odamın havası bir nebze değişti :). Biliyosunuz buraya geldiğimden beri etrafı renklendirmek için çaba sarfediyorum.

Origami Yıldızlar / Origami Stars

Gelelim nasıl yaptığıma, öncelikle kağıdınız kare şeklinde olmalı. En büyük yıldızlar 24×24 cm karelerden yapıldı. Sırasıyla 18×18, 10×10, 8×8 ve 6×6 kareler kullandım. Kağıt tipi size kalmış. Origami kağıtları gibi ince kağıtlarla daha rahat çalışabilirsiniz ancak bu yıldızlarda olduğu gibi elişi kartonları da kullanabilirsiniz. Desenli kartonlarla daha renkli bir pano elde edebilirsiniz.Aşağıda ya da buraya tıklayarak nasıl yapıldığını aşamalar halinde görebilirsiniz.

Hepinize mutlu günler, bana iyi dersler!

Buşra

Origami Yıldızlar / Origami Stars


Hi,

After a long break, I am here again. I promised that I wrote here oftenly every time, but I couldn’t because I have been very busy nowadays. Last night I found a little free time. I took my colorful papers and began to fold and cut them. Before, I made these origami stars with the new year theme. Now here are new stars with the spring theme. You know since I came here, I’ve tried to colorize my room. These stars helped to do this very well :).

Origami Yıldızlar / Origami Stars

Let’s look at how to do this. Firstly, a paper should be a rectangle. The biggest stars are in the size of 24×24 cm. Other are in the size of 18×18, 10×10, 8×8 and 6×6 cm. The kind of paper is up to you. You can use origami paper or cardboard like mine but you can work with origami papers more easily. Stars may be more beautiful with patterned papers. You can see the steps how to do this or just to click here.

Happy day for you and happy class for me!

Buşra

Origami Yıldızlar / Origami Stars

via en.origami-club

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s