İki renkli ponponların hikayesi / The story of bicolored pompoms

117

Merhaba,

Yine ben geldim, aslında yazacak çok şeyim var buralara ama bir türlü vakit bulup da oturamıyorum blogumun karşısına. Ufak tefek işler yapmaya başladım, yaşadığım yeri güzelleştirmek adına. Normalde evimdeki odam bit pazarı gibidir her köşede bir şey. Buradaki odamı da renklendirmek adına, çok fazla malzeme alamadığım ve çoğu aletim yanımda olmadığı için küçük ve basit şeyler yapıyorum.

Geçen hafta Libro’dan 10’lu paket halinde satılan pelür kağıtlarından aldım. Şu partilerde oldukça moda olan kağıt ponponları odamı süslemek için yapmaya karar verdim. Elimde çok fazla renk olduğu için iki renkli yaptım ponponları. İki renkli ponpon yapmak için bir sıra bir renk diğer sıra diğer renk şeklinde kağıtları üstü üste koyup 3-4 cm genişliğinde katlıyorsunuz kağıtları.6 ya da 8 kağıdı üst üste koymanız yeterli. Sonrası da bildiğiniz gibi tam ortadan iplikle bağlayıp tek tek açıyorsunuz her sırayı. Açma konusunda gerçekten çok dikkatli olmalısınız pelür kağıdı çok hassas çünkü.

İki renkli ponponların hikayesi / The story of bicolored pompoms

Neyse şimdi her köşede renkli ponponlarım var. Parti odasına döndü odam :). Kullandığım yerleri size ilham olması açısında da paylaşıyorum. İlerleyen günlerde onları tamamlayacak diğer fikirlerimle eminim daha güzel duracaklar. Şimdilik benden bu kadar.

Görüşmek üzere,

Buşra

İki renkli ponponların hikayesi / The story of bicolored pompoms

İki ponponu dolap kapağının kulbuna astım. // I used them in cabinet door.


Hi,

I came again, in fact I have a lot of things to write in my blog but I can’t have enough time unfortunately. I began to do small things to beautify my living area. Normally my room at home is as a flea market so I am not accustomed to a normal room. To colorize my room here, I am doing small and basic thing so that I couldn’t buy many materials and I don’t have my tools here.

Last week I bought tissue papers that are sold as 10 different colors in one pack from Libro. I decided to make colorful pompoms to decorate my room. So that I have a lot of paper with different colors, I made them as bicolored pompoms. To make bicolored pompom, put one color paper over different color paper and fold them as 3-cm-wide. 6 or 8 papers are enough to make pompom. As you know, fasten with a string in the middle of folded papers and then, open each layers. Be careful to open each layer of paper, tissue paper is vulnerable material.

İki renkli ponponların hikayesi / The story of bicolored pompoms

Mantar panoda dekoratif amaçlı // Over the pinboard for decorative purpose

Now I have many pompom at the every corner of my room. My room turns into party room 🙂 I also shared the places I used the pompoms to inspire you. I am going to do different things to complete my colorful decoration. That’s all for now.

See you again,

Buşra

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s