Viyana’da Hobi Marketleri 1 / Hobby Markets in Vienna 1

Merhaba,
Geçen hafta müze ve tarihi bina gezmekten yorgun düştüğüm gün attım kendimi Viyana alışveriş caddelerine. Maria Hilfer’deki giyim mağazalarından sonra tabi ki Viyana’ya gelen hobi meraklılarını çok iyi bildiği Libro ve Tiger’ı gezdim öncelikle. Ama burda çeşitli hobi, parti veya hediye paketi malzemelerini genel olarak bütün ev dekorasyonu mağazalarında bulabilirsiniz. Buraya geldiğinizde eğer ekstra gezmek için vaktiniz olursa Butlers, Interio ve Leiner gibi ev dekorasyonu mağazalarını gezmenizi de tavsiye ederim çünkü farklı ürünlere rastlayabiliyorsunuz. Çok güzel de ilham olabiliyorlar.
 
Viyana'da Hobi Marketleri 1 / Hobby Markets in Vienna 1 (Butlers)
Şuan Paskalya Bayramı çok yakın olduğu için genelde her dükkanda paskalya temalı ürünlere rastladım. Yumurtalar, tavşanlar, horozlar, yeşil, sarı ve pembe renkler hakim her yere. İki hafta sonra Schönbrunn’da gerçekleşecek olan Paskalya Pazarını da merakla bekliyorum açıkçası 🙂
Viyana'da Hobi Marketleri 1 / Hobby Markets in Vienna 1 (Libro)
 
Libro aslında klasik bir kitapçı ve kırtasiye. Buradaki çocuklar okul eşyalarını genelde buradan alıyorlar. Ama bir yandan da Eminönü’nün sıkıştırılmış hali gibi :). Birçok hobi malzemesini burada bulabilirsiniz. Hemen hemen çoğu bölgede Libro var. 2-3 tane Libro gezdim sanırım şimdiye kadar genel olarak hepsinde aynı şeyler var. En azından bir tanesine girmeninizi öneririm.
 
Viyana'da Hobi Marketleri 1 / Hobby Markets in Vienna 1
 
Ve tabi ki Tiger. Tiger’ın ününü buraya gelmeden çok önce duydum. Avusturya’da bir tane mağazası olan Tiger diğer Avrupa ülkelerinde de var.Viyana’da 10. bölgedeki Favoritenstraße ‘de bulunuyor. Mutlaka gezmenizi öneririm. Çok güzel ürünler var. Buradan giderken Tiger’dan baya bir şey götüreceğim sanırım :).
Viyana'da Hobi Marketleri 1 / Hobby Markets in Vienna 1
Viyana'da Hobi Marketleri 1 / Hobby Markets in Vienna 1
Viyana'da Hobi Marketleri 1 / Hobby Markets in Vienna 1
 
Görüşmek üzere,
 
Buşra

Viyana'da Hobi Marketleri 1 / Hobby Markets in Vienna 1
Hi,
Last week I went to Vienna Shopping Streets when I got tired of visiting museums and historical palaces. After fashion shops at Maria Hilfer Straße, I went to Libro and Tiger where the hobby lovers who visited Vienna have already known. However, you can find hobby, party and gift wrapping materials at every home decoration shop. If you have an extra time in Vienna, I recommend you to visit also home decoration shop like Butlers, Interio and Leiner at Maria Hilfer.
 
I faced with the goods with Easter theme everywhere because the Easter is coming soon. I really wonder the Easter market that will be established at Schönbrunn Garden next two weeks. 
Libro is a bookstore and stationery shop in fact. Kids in Vienna do their school shopping at Libro. However, you can find almost every hobby material here. There are many Libro at every district of Vienna. I recommend you to visit at least one Libro.( The related photos are above.)
Viyana'da Hobi Marketleri 1 / Hobby Markets in Vienna 1
Viyana'da Hobi Marketleri 1 / Hobby Markets in Vienna 1
And finally Tiger! I heard the reputation of Tiger before coming to Vienna. There is a one shop in Vienna where is 10th district Favoriten Straße. I strongly advise you to visit Tiger. There are many special goods here. I supposed to buy many things before leaving Vienna 🙂
 
See you again,
Buşra

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s