Evlerinizde Kumaş Çerçevelere Yer Açın! / Place fabric frames at you home!

Merhaba,
Okul başlamadan önceki haftamı Viyana’yı turlayarak geçiriyorum burada. Her gün başka müzede, başka bir köşedeyim. Küçücük bir şehir olmasına rağmen o kadar tarih dolu ve içi dolu bir şehir ki Viyana. Ancak biz İstanbul’da yaşayanlara göre fazla hareketsiz 🙂 . Biz alışmışız kalabalığa, trafiğe ne kadar söylensek de. Burada insan kendini bir garip hissediyor, sokakların boşluğunda, metrodaki insan azlığından 🙂 .
Duydum ki İstanbul’a bahar gelmiş, ben de dedim ki İstanbullulara bahar kumaşlarıyla tatlı bir öneri veriyim bugün. Özellikle çocuk odalarını dekore ederken kullanabileceğiniz kumaş kaplı çerçeveler. Bunları geçen sene yapmıştım, yazısı bugüne kısmetmiş.
El Yapımı Kumaş Çerçeveler / Handmade Fabric Frames
Peki, neler lazım? Sert mukavva, ince sünger, renkli kumaşlar ve tabi ki güzel anıları biriktiren fotoğraflar. Öncelikle mukavvayı belirlediğimiz çerçeve genişliğinde dikdörtgen biçimde kesiyoruz. İstediğimiz kalınlığa göre de içine dikdörtgen bir pencere açıyoruz. Aynı ölçülerde kestiğimiz süngeri mukavvanın üstüne yapıştırıyoruz ve oluşturduğumuz çerçeveyi kumaşla kaplıyoruz. Arkasına da çerçeve ölçülerinden kumaşla kapladığımız bir dikdörtgen kesip yapıştırıyoruz. Yalnız bir kenarını yapıştırmayın ki fotoğrafı çerçevemize oradan koyabilelim. Eğer masa çerçevesi istiyorsanız arkasına bir arkalık yapabilirsiniz eğer duvara asacaksanız da arkasında bakır telden asma yeri yapabilirsiniz.
Görüşmek üzere,
Buşra

El Yapımı Kumaş Çerçeveler / Handmade Fabric Frames

Hi,
I spend my time to wander around Vienna at this week before my school is going to start. Every day I am in different museum, different corner here. Although it is a small city, it is full of history and entertainment. However, I am accustomed to live in crowded İstanbul and with terrible traffic, I feel different because of rareness of people at streets 🙂
I heard that the spring came to İstanbul. I thought I give you a new suggestion with my spring fabrics: fabric covering frames that especially you use it in nursery rooms. I made them last year.
 
110
 
Alright, what are necessary to made them? Cardboard, thin sponge, colorful fabrics, and photographs definitely. Firstly, you cut the cardboard in the form of rectangle. According to thickness of frame that you want, open a rectangle window in the middle of the cardboard. Glue a sponge that you cut in the same proportion of the cardboard over the cardboard. Then cover the frame with fabric and glue a cardboard covered with fabric behind of frame. However, you cannot cover one side of behind cardboard over the frame because this gap is a place to put a photograph inside of frame.
That’s all. The video above is a new album of Turkish artist that was a representative at Eurovision before.
See you again,
Buşra

Evlerinizde Kumaş Çerçevelere Yer Açın! / Place fabric frames at you home!” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s