Bileklik yapmayı seviyorum / I love making bracelets

Merhaba,
Bugün bir takipçimin isteğiyle eskiden yapmış olduğum bir bileklikten yeniden yaptım burada anlatmak üzere. Pinterest’te de sıkça karşılaştığımız bu tür bileklikler biraz uğraştırıcı ve zaman alıyor ama bu bileklikleri özel tasarım takı satanların dışında pek bulamıyoruz. O yüzden şimdi malzemeleri hazırlayalım ve başlayalım yapmaya :).
Handmade Bracelet / El yapımı Bileklik
Sizden boncukları sarmak için bir tane kalın ip istiyorum öncelikle. Nu sefer süet dikdörtgen ip kullandım, diğer silindir iplere göre daha iyi bir tutuşu var boncukları. Boncuklar, dikiş ipi, iğne ve küçük bir figür diğer malzemelerimiz. İlk önce kalın ipimizi ikiye katlıyoruz. Katladığımız noktadan ilik bırakarak başlıyoruz ipi sarmaya. Başını sabitleyecek kadar sardıktan sonra boncukları iğne ve iplik yardımıyla dizmeye başlıyoruz. İlk boncuğu alıp iğneden geçiriyoruz ve kalın ipe bir ilmik yaptıktan sonra tekrar ipimizi boncuğun deliğinden geçiriyoruz. Diğer boncuklar için aynı işleme devam ediyoruz.  Bileğimizin ölçüsüne göre boncukları dizdikten sonra bitirmek için boncukların bittiği yere tekrar doluyoruz ipimizi. Bilekliğin bittiği yere de bir figür (ya da bir düğme de olabilir bu) koyarak düğümleyebiliriz. İşte bilekliğimiz hazır. Güle güle kullanın.
Handmade Bracelet / El yapımı Bileklik Handmade Bracelet / El yapımı Bileklik
Handmade Bracelet / El yapımı Bileklik Handmade Bracelet / El yapımı Bileklik
Bu da daha önce aynı şekilde yaptığım bileklik

Handmade Bracelet / El yapımı Bileklik

Görüşmek üzere,
Buşra
97
Hi,
Today I made a bracelet again at the request of my follower. This kind of bracelet that you can face with them on Pinterest is challenging and takes a time but you couldn’t find them easily on jewelry store. Therefore, let’s begin to make it together :),
Handmade Bracelet / El yapımı Bileklik
You need a thick cord, beads, a needle, a thread, and a connector a button. I used rectangle suede leather cord instead of cylinder cord and rectangle cord hold beads better than cylinder ones. Firstly, place the two strands of the cord on top of one another and whip the thread after spacing for buttonhole. Thread your needle and let’s began to attach beads. Start by placing the bead on the needle and pull the thread through. Then loop the thread back through the bead and back through the bead to the front of the strand of cord. After completing threading the beads, you can whip the thread again. Tie a knot with the connector or a button at the end of the bracelet. Now the bracelet is ready!

Handmade Bracelet / El yapımı Bileklik Handmade Bracelet / El yapımı BileklikHandmade Bracelet / El yapımı Bileklik Handmade Bracelet / El yapımı Bileklik

This is my old bracelet that is the same as another one.
Handmade Bracelet / El yapımı Bileklik
See you again, 
Buşra
 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s