Tablet Kılıfı Yaptım! / I made a tablet cover!

Merhaba,
Yine geldik güzel bir cumaya daha. Ben hafta sonu güzel bir kar tatiline çıkıyorum. Gitmeden önce bol bol enerji topluyorum denebilir. Hafta sonu yakın yerlere kaçamak yapmak hem bütün haftanın yorgunluğunu atmak hem de yeni hafta için enerji depolamak için güzel bir seçenek bence. Şimdiden size de güzel bir hafta sonu diliyorum.

Handmade Tablet Cover / El yapımı Tablet Kılıfı

Gelelim bugünün fikrine. Bugün dün bütün gün uğraştığım tablet kılıfımı anlatacağım. Dikiş dikme işine geçen sene çantadan başlamıştım. Bir kere öğrenince üst üste bir sürü çanta dikmiştim eşe dosta kendime. Bu düz kumaş çantalarda amerikan bezi kullanmayı çok seviyorum. Doğal ve salaş bir görünüm veriyor. Üstelik üzerine dikeceğiniz ve boyayacağınız bir figürle de çok güzel uyum sağlıyor. Bu çantalardan ve amerikan bezinden yola çıkarak amerikan beziyle bir tablet kılıfı diktim dün.
Handmade Tablet Cover / El yapımı Tablet Kılıfı
Önce her zamanki gibi kumaşları kestikten sonra ön yüzü olarak kullanacağım amerikan bezine figürleri çalıştım. Farklı renkli kumaşlar kullandığım balonlarımı dikiş makinesiyle diktim üstüne. Küçük ayrıntıları da el de teğelle hallettim. Sonra geldik kumaşları birbirine dikmeye. Amerikan beziyle astar olarak dikeceğim kumaş arasına yumuşaklık versin aman tablettir bu kırılmasın dökülmesin diye sıkıştırılmış elyaf kullandım. Kumaşları içe katlayarak başladım ön kısımdan dikmeye. En son ilik açma, düğme dikme ve danteli yerleştirmeden sonra bir de baktım kılıfım hazır! Bahar renklerinden güzel bir tablet kılıfım oldu.
Görüşmek üzere,
Buşra

Handmade Tablet Cover / El yapımı Tablet Kılıfı

Hi,
This is happy friday again. I am going to a snowy vacation at this weekend. Before going to Vienna, I recharge my battery 🙂 A small trip to near places can be a good option both to relieve last week’s tiredness and to recharge for new week. I wish all of you have a great weekend in advance.
Let’s see today’s idea. Yesterday I made a cover for my tablet. Last year I began sewing with a cloth bag. When I began to sew, I sewed many cloth bag for me and my acquaintances. I like to use american cloth in these bags. The bag seems to natural with this fabric. Also the fabric can easily adapt to figures that you apply on the bag. Therefore, I decided to sew a tablet cover with american cloth.
Handmade Tablet Cover / El yapımı Tablet Kılıfı
After cutting the fabrics, I applied figures onto the front side of american cloth. I preferred figures of balloons with different colors. I sewed the fabric balloons with sewing machine while I stitched small details in hand. Then I added the back cloth and american cloth with each other and I put a thin fiber between two fabrics. After button hole, sewing button and strip lace, my cover is ready!
See you again,
Buşra

Tablet Kılıfı Yaptım! / I made a tablet cover!” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s