El yapımı Papyon Toka / Handmade Hair Bow

 Merhaba,
Umarım iyi bir hafta sonu geçiriyosunuzdur :). Hafta sonu için yine renkli bir fikir vereceğim size bugün. Hem de yapımı oldukça kolay; papyon toka. Ben papyon tokaları çok seviyorum ve çok kullanıyorum. Eğer siz de çok seviyorsanız, kendinize bir tane yapmaya ne dersiniz? İhtiyacımız sadece bir kumaş parçası, bir toka mekanizması ve bir yapıştırıcı Şimdi bir bakalım parçaları nasıl birleştirdiğimize.
El yapımı Papyon Toka / Handmade Hair Bow
El yapımı Papyon Toka / Handmade Hair Bow
İlk olarak seçtiğiniz bir kumaştan, ben çiçekli bir kumaş tercih ettim kış günlerine renk katmak için, 25x11cm ve 5x3cm iki parça kumaş kesiyoruz. Papyonumuzun genişliği 5 cm boyu 12 cm olacak şekilde eninden ve boyundan iki ucu birleştirip yapıştırıyoruz.Yani 1 cm’lik bir yapıştırma payımız oluyor.  Küçük parçayı da 1 cm genişliğinde sadece eninden yapıştırıyoruz. Sonra büyük parçayı tam ortadan büzüp ortadan küçük parçayı geçirip silikonla yapıştırıyoruz. Fazlalığı içine katlayarak yapıştırabilirsiniz. En son oluşturduğumuz papyonu toka mekanizmasına silikonla yapıştırıyoruz ve tokamız hazır 🙂 .
El yapımı Papyon Toka / Handmade Hair Bow
El yapımı Papyon Toka / Handmade Hair Bow
Bu yapımı kolay tokayı denemenizi çok isterim. Çocuklarınız için daha tatlı kumaşlarla da yapabilirsiniz.
Görüşmek üzere,
Buşra
El yapımı Papyon Toka / Handmade Hair Bow
 
Hi,
 
I hope you have a great weekend :). I am going to give you a colorful idea again for weekend. Also it is easy making; hair bow. I love hair bow and I usually use them. If you like to use them, I think you will try to make one yourself. You need a piece of fabric, a hair clip and, a hobby glue.
 
El yapımı Papyon Toka / Handmade Hair Bow
 
Firstly, cut the fabric into a 25×11 cm piece and a 5×3 cm piece. Fold the large size fabric in the form of 5cm wide and 12 cm length, overlap the tips and glue them. Glue the small size piece of width in the form of 1 cm wide. Then pucker the large piece in the middle, center the small piece in the puckered part, and glue two pieces with each other. Finally, glue bow over the hair clip and the bow hair is ready!
 
I would like that you will try this. You can make it with sweety fabrics for your children.
 
See you again,
Buşra
IMG_4092

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s